traditional-mobile-online

هنگامی که بحث تبلیغات کم‎هزینه برای کسب‎وکارهای کوچک به میان می‎آید، به نظر می‎رسد که از تبلیغات آنلاین و موبایلی در مقایسه با روش‎های سنتی اثربخشی بیشتر داشته باشند. برای معرفی و تبلیغ یک کسب‎وکار کوچک، روش‎های سنتی پیش روی ما شامل تبلیغات در روزنامه‎ها و نشریات، تراکت‎ها و موارد چاپی، تبلیغات رادیویی، و همچنین از طریق نشریاتی همچون کتاب اول، می‎شوند. حال، این امکان نیز وجود دارد که از طریق فضای اینترنت و با استفاده از محتوای وب و موبایل این معرفی انجام گیرد. تبلیغات آنلاین و موبایلی گزینه‎های جدیدی هستند که می‎توانند کم‎هزینه باشند و همچنین بازخورد بهتری داشته باشند.

زمان تغییر فرا رسیده

Changing-Times

هزینه‎های مرتبط با استراتژی‎های تبلیغاتی سنتی به‎طور پیوسته در حال افزایش بوده‎اند. علی‎رغم این موضوع و با اینکه شرکت‎ها می‎بایست هزینه‎های بیشتری را صرف اینگونه تبلیغات کنند، به نظر می‎رسد که اثربخشی روش‎های سنتی در حال کاهش است. از میان کارآفرینان و صاحبان کسب‎وکارها، آن‎ها که دید وسیع‎تری داشته‎اند، از این امر آگاه شده، و هم‎زمان از مزایای استراتژی‎های آنلاین و موبایلی، که بسیار کم‎هزینه‎تر و کارآمدتر هستند، بهره جسته‎اند.

آگهی‎های تبلیغاتی هدف‎گذاری شده به‎راحتی قابل بررسی، پیگیری و ردیابی هستند.
Easy-to-Track

بزرگترین مزیت بازاریابی آنلاین و موبایلی این است که این تبلیغات به جای آن‎که برای طیف گسترده‎ای از مردم، که اکثر آن‎ها ممکن است علاقه‎ای به آن‎چه ارائه می‎دهید نداشته باشند، با تمرکز بیشتری بر روی مشتریان بالقوه شما نمایش داده می‎شوند. این مزیت با در نظر گرفتن این که اندازه‎گیری میزان اثربخشی بازاریابی الکترونیک بسیار آسان‎تر از سایر روش‎های بازاریابی است، بیشتر به چشم می‎آید. تغییرات و نتایج تبلیغات سنتی به‎سختی قابل پیگیری و بررسی هستند. مثلاً اگر در یک روز میزان فروش افزایش داشته باشد، نمی‎توان با قطعیت بیان کرد که این تغییر مرتبط با تبلیغ انجام شده است. در مقابل، شما قادر خواهید بود، هر زمان که بخواهید، افرادی را که بر روی یک بنر کلیک می‎کنند را ردیابی نمایید، و این امکان وجود دارد که دریابید کارایی کمپین بازاریابی‎تان چقدر است.

هزینه‎ی کمتر و تأثیرگذاری بیشتر
Lower-Price-and-More-Effective

همان‎طور که در بالا ذکر شد، کمپین‎های بازاریابی آنلاین و موبایلی بسیار کم‎هزینه‎تر از روش‎های سنتی هستند. بخشی از این موضوع به‎خاطر طبیعت این رسانه‎ها است. ایجاد کپی‎های متعدد از اطلاعات به‎صورت دیجیتال بسیار آسان‎تر از چاپ آن‎هاست. اما دلیل اصلی، این حقیقت است که تبلیغات از طریق رسانه‎های دیجیتال بسیار هدفمند و متمرکز می‎باشند که از نظر اقتصادی بسیار کارآمد خواهد بود. اثربخشی تبلیغات آنلاین و موبایلی می‎تواند بین پنج تا چهارده برابر تبلیغات سنتی باشد؛ و سهولت در ردیابی و پیگیری نتایج، توقف یک استراتژی بازاریابی ناکارآمد را آسان‎تر می‎کند، که در نتیجه از اتلاف سرمایه، سریعاً جلوگیری به عمل خواهد آمد.

مزایای طولانی مدت‎تر
Long-Term-Benefits

تکنیک‎های تبلیغات آنلاین و موبایلی این خاصیت را دارند که تأثیرشان برای مدت بیشتری باقی می‎ماند. ممکن است به نظر بیاید که تبلیغات، چه به صورتی سنتی و چه مدرن، تا زمانی وجود دارند که برای نمایش آن‎ها مبالغی پرداخت شود؛ اما تفاوت همین‎جاست!
تبلیغات الکترونیک این امکان را به شما می‎دهد که یک حضور اینترنتی داشته باشید. این تبلیغات با استفاده از لینک‎هایی که ایجاد می‎کنند سبب می‎شوند که شما در جست‎وجوهای بعدی در موتورهای جست‎وجو، جزء نتایج بالاتر معرفی شوید، و در نتیجه زمان بسیار طولانی‎تری پس از نمایش تبلیغات و اتمام کمپین، از نتایج آن بهره ببرید.

تبلیغات موبایلی یا آنلاین؟
Mobile-vs-Online

با توجه به مطالب گفته شده، این حقیقت که استفاده از تبلیغات آنلاین و موبایلی بر استفاده از روش‎های تبلیغات سنتی ارجحیت دارند، واضح و انکارناپذیر است. اما بین تکنیک‎های تبلیغاتی موبایلی و آنلاین استفاده از کدام بهتر است؟ بر اساس مطالعه‎ای که توسط مؤسسه‎ی  InsightExpress  انجام شد، این نتیجه به دست آمد که به‎طور کلی، تبلیغات موبایلی تقریباً پنج برابر تبلیغات آنلاین، اثرگذارند. همچنین محققین در این مطالعه دریافتند که تبلیغات موبایلی در تمامی جنبه‎ها، اثربخشی بیشتری در مقایسه با تبلیغات آنلاین دارند، از تبلیغاتی که صرفاً شامل متن هستند گرفته تا تبلیغاتی که شامل ویدئو یا سایر آیتم‎های گرافیکی سطح بالا باشند. این موضوع حتی در مورد تبلیغات اینترنتی که از طریق گوشی موبایل مشاهده می‎شوند نیز صدق می‎کند. به‎نظر می‎رسد که اثربخش‎ترین رسانه برای تبلیغ محصولات حوزه‎ی فناوری یا خرده‎فروشی‎ها، موبایل و دستگاه‎های مشابه باشد، که هفت تا هشت برابر اثربخش‎تر از روش‎های آنلاین هستند. بخشی از این موضوع، به این دلیل است که مصرف‎کنندگان، با گوشی‎‌ها و یا دستگاه‎های قابل حمل خود، در مقایسه با زمانی که از کامپیوترهایشان استفاده می‎کنند، ارتباط و تعامل بیشتری دارند. زیرا کاربر تمرکز بیشتری بر روی صفحه نمایش موبایل یا تبلت، به دلیل کوچک‎تر بودن آن در مقایسه با صفحه نمایش کامپیوتر، دارد. همچنین یکی دیگر از دلایل ارجحیت رسانه موبایل را می‎توان عدم وجود به‎هم‎ریختگی در محیط موبایلی در هنگام پخش تبلیغات دانست.
ترجمه شده از: MARKETING 91